Trioxil - najskuteczniejszy żel na trądzik

trioxil-small

Domowe sposoby na trądzik

Naturalne sposoby walki z problemami skórnymi znane są od setek lat. Wykorzystywane były w czasach, kiedy medycyna dopiero raczkowała. Czasy się zmieniły, sposoby pozostały. Często stają się one ostatnią drogą ratunku, kiedy nie pomagają nam drogie preparaty. Nie inaczej ma się sytuacja z domowymi sposobami na trądzik.

Najważniejszą grupę w walce z tym problemem skórnym, stanowią zioła. Można na przykład stosować 3 razy w tygodniu inhalowanie skóry. Wystarczy przygotować wywar z rumianku i kwiatu lipy. Nad tak przygotowanym preparatem należy posiedzieć przez około 10 minut. Dla lepszego efektu na głowie trzeba położyć ręcznik. Wtedy opary skierowane będą bezpośrednio na skórę twarzy. Zadaniem takiego zabiegu jest otworzeniem porów. Można również stosować okłady na twarz. Przygotowanie ich nie powinno sprawić problemów. Wystarczy łyżkę siemienia lnianego zalać wrzątkiem. Wystarczy 20 minut siedzenia z takim ciepłym jeszcze okładem na twarzy.

Jedną z prostszych metod przy trądziku (dodajmy – jego łagodniejszej formie) jest stosowanie toniku. Można, owszem kupić je w drogeriach, ale równie dobrze zrobienie go samemu nie nastręcza problemów. Wystarczy rumianek i woda (koniecznie destylowana). Potem należy przemywać takim preparatem twarz. Dwa razy dziennie. Jest to swoistego rodzaju profilaktyka, chroniąca nas przed wystąpieniem trądziku. A jeśli ten problem dotyczy nie tylko twarzy, warto zainwestować w olejek herbaciany, czy szałwiowy. Parę kropel do kąpieli i aromaterapia w domowym wykonaniu gotowa. Co jeszcze możemy polecić? Maseczki. Jedną z najczęściej się pojawiających na wszelkich stronach poradnikowych, jest ta robiona z drożdży. 2 gramy tych jednokomórkowych grzybów mieszamy z mlekiem, aż do uzyskania gęstej masy. Nakładamy ją na twarz na 20 minut, potem zmywamy ciepłą wodą. I na koniec jeszcze jedna propozycja. Maseczka z mąką ziemniaczaną. Po połączeniu ją z wodą, odczekujemy godzinę, aż całość spęcznieje. Wyrabiamy potem na gładką masę i nakładamy na twarz. Czekamy około kwadransa i zmywamy ciepłą wodą.

Oczywiście wszystkie przedstawione sposoby działają raczej w łagodniejszej odmianie trądziku. Stosowane mogą być na całym ciele nie tylko na twarzy. No i często są stosowane profilaktycznie. Tak, aby któryś z dwóch cięższych typów trądziku nie stał się naszym problemem.

Zamów teraz